Dyktando

ZWYCIĘZYCY DYKTANDA 2017

Grupa miłośników ortografii:

I miejsce – Daniel Bator

II miejsce – Paulina Grunwald

III miejsce – Małgorzata Tomera

 

Grupa nauczycieli:

I miejsce- Irena Dworzańczyk

II miejsce – Dorota Jakubowska

III miejsce – Małgorzata Rudzińska

 

Dziękujemy Sponsorom!

Dyktando jest współfinansowane ze środków Senatu RP w ramach współpracy z Polonią i Polakami zamieszkałymi za granicą. Dziękujemy Konsulatowi RP w Chicago oraz Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska". Nagrody w kategorii nauczyciele i Miłośnicy Języka Polskiego -  ufundowali:
Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział na stan Illinois, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (I nagrody po $500), Wydawnictwo Wisdom i Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce (II miejsca - $300), Pani Betty Uzarowicz oraz Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce (III miejsca - $200)

Zdjęcia + artykuł, Dyktando 2017

 

 

DYKTANDO 2017

Szanowni Państwo,

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza serdecznie na ósmą polonijną edycję konkursu ortograficznego DYKTANDO 2017, którego autorką jest prof. Katarzyna Kłosińska, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz członek Rady Jezyka Polskiego POlskiej Akademii Nauk. 

KIEDY: niedziela, 29 X 2017, godz. 13:30

GDZIE: Polish National Alliance przy 6100 N. Cicero Ave, Chicago, IL. 60646.

REJESTRACJA: dyktandochicago@gmail.com 25 października 2017 r.

DLA KOGO: W sprawdzianie może wziąć udział każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Proszę pamiętać o tym, że nie będzie to stresujący test, ale zabawa, w której każdy będzie mógł sprawdzić swoje językowe umiejętności i być może zdobyć zaszczytny tytuł "Polonijnego Mistrza Ortografii" (oraz nagrodę pieniężną).
Dyktando jest anonimowe, zakodowane prace nie będą oceniane lecz wyłonione zostaną te, z najmniejszą liczbą błędów, lub bezbłędne.

Zapraszamy serdecznie!


Komitet Organizacyjny Dyktanda 2017, Chicago

 

 

 

 

 

Dyktando, 2011 (tekst)

 

Dyktando, 2010 (tekst + zdjęcia) 

Sklep Online

Twój Koszyk (0)

Przykładowe Książki

POMOCE
POMOCE
$10.00
Wejście do sklepu

Ciekawe linki
  • Centrala Polskich Szkół Dokształcających Centrala Polskich Szkół Dokształcających jest organizacją nauczycielską działającą na Wschodnim Wybrzeżu USA.
  • Głos Nauczyciela Głos jest kwartalnikiem dla nauczycieli polskich szkół w Stanach Zjednoczonych oraz dla osób interesujących się oświatą polonijną poza granicami Polski. Głos dochodzi do czytelników w 27 stanach USA oraz do 20 krajów poza Stanami.
  • Kangur Matematyczny w USA Kangur Matematyczny jest konkursem matematycznym organizowanym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział ponad 5 milionów uczniów.
  • Kongres Polonii Amerykańskiej Kongres Polonii Amerykańskiej jest organizacją reprezentującą ponad 10 milionów ludzi polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych.
  • Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz są napisane specjalnie dla uczniów szkół polonijnych w Ameryce.
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w USA.