Wakacje i obozy w Polsce

 

„WAKACJE PO POLSKU” z FUNDACJĄ LINGUAE MUNDI, LIPIEC 2017

Polonijna młodzież z Chicago, rodzice i nauczyciele powoli szykują się do rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tymczasem spływają do nas Wasze zdjęcia, a w raz nimi najpiękniejsze wspomnienia z pobytu w Polsce. Nasza chicagowska młodzież polonijna miała okazję uczestniczyć w dwóch turnusach obozu „Wakacje po polsku” organizowanego przez Fundację Linguae Mundi. Każdy z turnusów trwał dwa tygodnie, a program edu...kacyjno-kulturalno-integracyjny był tak bogaty, że nie sposób nawet było pomyśleć o nudzie! Nasza młodzież, w towarzystwie rówieśników polskiego pochodzenia z Kanady, Irlandii czy Polski, spędziła niezapomniane wakacje w kraju swoich przodków. W programie było, między innymi, zwiedzanie Warszawy oraz jej zabytków i miejsc pamięci, wizyta w Mennicy Polskiej, Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku, siedzibie TV Polonia i wiele innych atrakcji, nie wspominając o zajęciach edukacyjnych i integracyjnych w języku polskim. Zajęć, zabaw, aktywności i warsztatów było tak wiele, że nie sposób opisać wszystkiego! Poniżej przedstawiamy zdjęcia przesłane do nas przez wychowawcę drugiego turnusu, panią Bożenę Matson.

 

 

 

Sklep Online

Twój Koszyk (0)

Przykładowe Książki

Godło

$20.00
Wejście do sklepu

Ciekawe linki
  • Centrala Polskich Szkół Dokształcających Centrala Polskich Szkół Dokształcających jest organizacją nauczycielską działającą na Wschodnim Wybrzeżu USA.
  • Głos Nauczyciela Głos jest kwartalnikiem dla nauczycieli polskich szkół w Stanach Zjednoczonych oraz dla osób interesujących się oświatą polonijną poza granicami Polski. Głos dochodzi do czytelników w 27 stanach USA oraz do 20 krajów poza Stanami.
  • Kangur Matematyczny w USA Kangur Matematyczny jest konkursem matematycznym organizowanym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział ponad 5 milionów uczniów.
  • Kongres Polonii Amerykańskiej Kongres Polonii Amerykańskiej jest organizacją reprezentującą ponad 10 milionów ludzi polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych.
  • Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz są napisane specjalnie dla uczniów szkół polonijnych w Ameryce.
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w USA.