Sklep

Asy z II klasy (czytanka)
$ 0.00
Symbol:
Dostępność: 545

Asy z II klasy (czytanka).

Autor: Małgorzata Pawlusiewicz

Układ treści podręcznika podzielony jest na pięć rozdziałów. Rozdział pierwszy pt. Asy z II klasy dotyczy treści związanych ze szkołą. Jest rozdziałem łatwiejszym, wprowadzającym dziecko w porządek bloku sobotniego: ilustracja, czytanka, słowniczek i strona zawierająca rozrywkę z ciekawostkami, zagadkami i żarcikami. Dalsze cztery rozdziały zamykają się w obrębie pór roku, polskich tradycji i uroczystości szkolnych.
Układ podręcznika i miłe, bliskie dziecięcej wyobraźni teksty rodzą zaangażowanie i pozytywne emocje. Pozwalają odkryć magiczny związek między drukiem, ilustracją, a powstałymi w umyśle wyobrażeniami. Ilustracje i słowniczek ułatwiają rozumienie i interpretację treści. Pomagają w skutecznym, fotograficznym zapamiętywaniu słów.
Czytanki w konwencji bajek, legend i opowiadań, wykształcają w dziecku gust czytelniczy i zachęcają do czytania do poduszki. Każdy tekst ma małą puentę, która bez podsuwa problem etyczny. Czy postawiony problem pozostanie otwarty, czy zostanie rozwinięty i wykorzystany, zależeć będzie od systemu wartości i wrażliwości uczących.

Sklep Online

Twój Koszyk (0)

Przykładowe Książki

„Kanaan – Ziemia Obiecana” - Podręcznik do nauczania religii dla klasy 4
DOBRY PASTERZ RELIGIA
$16.00
Wejście do sklepu

Ciekawe linki
  • Centrala Polskich Szkół Dokształcających Centrala Polskich Szkół Dokształcających jest organizacją nauczycielską działającą na Wschodnim Wybrzeżu USA.
  • Głos Nauczyciela Głos jest kwartalnikiem dla nauczycieli polskich szkół w Stanach Zjednoczonych oraz dla osób interesujących się oświatą polonijną poza granicami Polski. Głos dochodzi do czytelników w 27 stanach USA oraz do 20 krajów poza Stanami.
  • Kangur Matematyczny w USA Kangur Matematyczny jest konkursem matematycznym organizowanym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział ponad 5 milionów uczniów.
  • Kongres Polonii Amerykańskiej Kongres Polonii Amerykańskiej jest organizacją reprezentującą ponad 10 milionów ludzi polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych.
  • Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz Podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz są napisane specjalnie dla uczniów szkół polonijnych w Ameryce.
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w USA.