44. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

CHICAGO, IL – Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w uroczystościach tegorocznego Balu Letniego, który odbędzie się w piątek 14 czerwca 2024 r. w O’Hare Tech Center, pod adresem 9950 Lawrence Ave. w Schiller Park, Illinois 60176. Dla wszystkich gości będzie dostępny bezpłatny parking.

Wieczór rozpocznie się koktajlem o 19:00, kolacja zostanie podana o 20:00. Do tańca zagra renomowana Orkiestra Antoniego Kawałkowskiego, a goście będą mieli okazję wziąć udział w cichej aukcji.

W hołdzie bogatej historii polskiego żeglarstwa tegoroczny Bal Letni uczci żeglarskie dziedzictwo Polski. Organizatorzy Gali, która jest najważniejszą imprezą dochodową zbierającą fundusze na działalność MPA, zwracają się do Polonii amerykańskiej w Chicago, a także do osób pasjonujących się polską i polonijną kulturą oraz dziedzictwem na całym świecie. Wspólnie starajmy się zachować i promować naszą historię i skarby dla przyszłych pokoleń.

Podczas Balu Letniego za wybitne zasługi dla społeczności uhonorujemy dr hab. Ewę Radwańską oraz Związek Harcerstwa Polskiego ZHP w Illinois, prestiżową Nagrodą Ducha Polskości odpowiednio w kategorii indywidualnej i organizacyjnej.

Do powodzenia balu może przyczynić się każdy z Państwa na kilka sposobów, np. poprzez udział w samym wydarzeniu, apelach, zamieszczeniu ogłoszenia w publikacji okolicznościowej, czy udziale w cichej aukcji Fundraising Auctions – PMA Summer Gala.

Prosimy aby Wszystkie Państwa zgłoszenia, w tym darowizny i reklamy, wpłynęły do 29 maja 2024 r.

Cena biletów wynosi $200 od osoby lub $1875 za dziesięcioosobowy stolik. Rezerwacje przyjmuje Pani Anna Sokołowska do 1 czerwca pod numerem 630-854-2929 lub pod adresem GALA@POLISHMUSEUMOFAMERICA.ORG.

Zapraszamy do udziału w Balu Letnim MPA 2024 –  czarującym wieczorze świętowania dziedzictwa polskiego w Ameryce.

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

„Pchła Szachrajka” – dodatkowy spektakl

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów teatru TEATR NASZ Spektakl odbędzie się: 28 września 2024 o godz. 11.00 w sali Trinity Christian College, The

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.