Promocja ksiazki „Ganna Walska Portrait of an Era”

Promocja książki
GANNA WALSKA PORTRAIT OF AN ERA
w Muzeum Polskim w Ameryce
14 października o godzinie 18.

Książka autorstwa Hani Tallmadge, bratanicy Madame Ganny Walskiej jest hołdem złożonym przez autorkę swojej wielkiej cioci i niezwykłej Polce. Ganna Walska była wyjątkowej urody damą, portretowaną przez wielu artystów malarzy, zarówno europejskich jak i amerykańskich. Była też śpiewaczką operową, występowała na wielu scenach operowych Europy i Ameryki. Jej przepiękne stroje teatralne i olśniewająca biżuteria zachwycały.

Jej burzliwe życie osobiste, niepozbawione tragedii i rozczarowań to jeszcze jeden z aspektów jej fascynującego losu. Do końca swego długiego życia szukała spełnienia w życiu osobistym, aż sześć razy była zamężną (jednym z jej mężów był związany z Chicago Harold Fowler McCormick), nie doczekała się jednak ani prawdziwego szczęścia, ani potomstwa.

Spotkanie z książką Ganna Walska. Portrait of an Era odbędzie się w siedzibie Muzeum w Chicago 14 października o godzinie 18, a poprowadzi je Mira Puacz, małżonka śp. Edwarda Puacza, przyrodniego brata Madame Ganny Walskiej.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Data

paź 14 2023
Expired!
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.