Specjalne pokazy filmu “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów pokazu filmu “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, którego pokazy odbędą się w październiku w ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Chicago chcielibyśmy zaprosić uczniów polonijnych szkół do udziału w projekcjach filmu. Film jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem lekcji religii, ale także doskonałą okazją do poznania bliżej sylwetki kardynała Wyszyńskiego oraz lekcja historii.

 Specjalne pokazy filmu “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – oficjalnego filmu beatyfikacyjnego kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej dla polskich szkół odbędą się w sobotę, 16 października o godzinie 10 am i 12.30 pm (lub ogólny seans o 5pm) w kinie Pickwick Theatre w Park Ridge (5 S Prospect Ave, Prospect Hts). 

W niedzielę, 17 października film będzie wyświetlany o 11am, 1pm i 5pm.

 Inline image

 „Jako Arcybiskup Metropolita Warszawski pragnę osobiście zatwierdzić, że pełnometrażowy, fabularny film, pod tytułem „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii Tadeusza Syki jest oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz obchodów roku 2021, którego Prymas Tysiąclecia jest patronem.”

Kard. Kazimierz Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski

Film “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”. 

O filmie: 

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje.

Obsada: 

Ksawery Szlenkier, Małgorzata Kożuchowska, Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Ks. Dominik Chmielewski, Robert Czebotar, Lech Dyblik, Jan Marczewski

Bilety na poszczególne seanse dostępne są w cenie $10 dla uczniów szkół oraz $15 dla opiekunów i rodziców – opiekunów (regularna cena biletu to $25).

W sprawie rezerwacji biletów dla uczniów z polskich szkół w Chicago prosimy o kontakt: studiawusa@gmail.com lub 773-600-1108. 

 Z poważaniem,

Alina Mikolajczyk

773-600-1108

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

październik 16 2021

Czas

10:00 am - 12:30 pm
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *