Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza
Opis

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

Adam Mickiewicz

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza założona została w czerwcu 2013 r. przez obecną dyrektor Annę Palasz oraz Renatę Działek. Dzięki ich determinacji, 7 września 2013 r. odbyły się pierwsze zajęcia w naszej szkole. Do roku 2021 szkoła miała dwie lokalizacje – we wtorki zajęcia odbywały się przy parafii św. Alberta Wielkiego w Burbank, a w soboty przy parafii św. Faustyny Kowalskiej w Chicago. Od 2022 roku lokalizacja w Chicago została zamknięta. We wrześniu 2023 r. otworzyliśmy nową lokalizację na dalekich południowo-zachodnich przedmieściach w Lockport, gdzie zajęcia odbywają w czwartki. Program nauczania obejmuje: przedszkole, szkołę podstawową, trzyletnie liceum oraz religię z przygotowaniem do sakramentów świętych.

W roku szkolnym 2023/24 w szkole uczy się 348 uczniów. Oprócz zajęć dydaktycznych pielęgnujemy polskie tradycje rodzinne i narodowe organizując apele, akademie, ślubowanie klas pierwszych, mikołajki, wigilię, jasełka, itd.

Pod okiem choreograf p. Agaty Mścisz prężnie działają 2 zespoły taneczne „Świtezianie”. Możemy poszczycić się również chórem szkolnym „Watra” pod kierownictwem p. Anny Palasz.

Od początku istnienia szkoły staramy się dotrzeć do ucznia poprzez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz miłą i rodzinną atmosferę. Nauczyciele nie tylko uczą, ale również wychowują.

Szkoła posiada akredytację Illinois Board of Education, a także przygotowuje uczniów do państwowego egzaminu certyfikatowego z języka polskiego oraz Seal of Biliteracy.

Adres
5555 W. State Rd.
Burbank, IL 60459

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.