Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza
Listing Category
Description

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza założona została w czerwcu 2013 r. z inicjatywy polskich rodzin mieszkających na południu i na południowych przedmieściach Chicago. Dzięki ich determinacji 7 września 2013 r. odbyły się pierwsze zajęcia w naszej szkole. Szkoła posiada obecnie jedną lokalizację – we wtorki zajęcia odbywają się przy parafii św. Alberta Wielkiego w Burbank.

Program nauczania obejmuje: przedszkole, klasy szkoły podstawowej od zerówki do klasy ósmej, liceum, religię z przygotowaniem do Sakramentów Świętych.

Oprócz zajęć dydaktycznych pielęgnujemy polskie tradycje rodzinne i narodowe organizując apele, akademie, ślubowanie klas I, mikołajki, wigilię, jasełka itd. W szkole prężnie działają 2 zespoły taneczne – „Świtezianie” gr. młodsza i gr. starsza w Burbank. Choreografem zespołów tanecznych jest p. Agata Mścisz. Możemy poszczycić się również chórem „Watra” pod kierownictwem p. Anny Palasz.

Od początku istnienia szkoły staramy się dotrzeć do ucznia poprzez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz miłą i rodzinną atmosferę. Nauczyciele nie tylko uczą, ale również wychowują.

Szkoła posiada akredytację Illinois Board of Education, a także przygotowuje uczniów do Egzaminu Certyfikatowego z języka polskiego oraz Seal of Biliteracy.

Address
5555 W. State Rd.
Burbank, IL 60459

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.