Laureaci konkursu “Wyszyński – znany i nieznany”

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Szanowni Państwo, ze względu na pandemię Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zmuszona jest zmienić termin uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu “Wyszyński – znany i nieznany”. Za zmianę przepraszamy i zapraszamy na uroczystość 11 grudnia 2021 r. Prosimy dyrektorów szkół o poinformowanie laureatów o zmianie daty gali. Z wyrazami szacunku i nadzieją na zrozumienie
w imieniu Komitetu Organizacyjnego Konkursu

Ewa Koch  

LAUREACI KONKURSU – „WYSZYŃSKI – ZNANY I NIEZNANY”

Grupa 1 /3, 4-latki, zerówka/:

MIEJSCE 1

  • Milena Antol – (Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills)

MIEJSCE 2

  • Nina Radecki – (Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills),
  • Mariusz Jarzabek – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)  

MIEJSCE 3 

  • Kacper Jagoda – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills),
  • Agata Majchrowicz – (Polska Szkola im. św. Fabiana w Bridgeview)

WYRÓŻNIENIA

  • Maya Hereza – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Melanie Karpiel – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Franciszek Morawczynski – (Polska Szkoła w Lombard im. św. Faustyny Kowalskiej)
  • Ewa Pachuta – (Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz w Arlington Hts.)
  • Lena Teodorczak – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Rita Mikolajczyk – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

Grupa 2 /klasy 1, 2, 3/

MIEJSCE 1:

  • Sebastian Hrubos – (Akademia Języka Polskiego im. W. Rutkiewicz w Arlington Hts.)
  • Mateusz Zdanewicz – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

MIEJSCE 2:

  • Gabriela Nasuta – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Liliana Wierzbowska – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Krystian Jarzabek – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Anna Mikolajczyk – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

WYRÓŻNIENIE:

  • Filip Bochnak -(Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Sophie Ciesla – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • David Karpiuk – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Katarina Keselak – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Emilia Kopacz – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Melanie Surmowski – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

Grupa 3 /klasa 4, 5, 6 /

MIEJSCE 1:

  • Massimiliano Parise – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Julia Wawrzyniak – (Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago)

MIEJSCE 2:

  • Kacper Kuncy – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Kamil Sikora – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • George Synowiec – (Polska Szkoła im. Czesława Miłosza w Schaumburg)
  • Lena Szewczyk – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Maja Kucharek – (Polska Katolicka Szkoła im. św. Ferdynanda w Chicago)
  • Olivia Sadowski – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)
  • Sofia Walczak –  – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

WYRÓŻNIENIE:

  • Kamil Lysek – (Polska Szkoła im. Jana III Sobieskiego w Prospect Hts.)
  • Liliana Majocha – (Polska Szkoła im. Emilii Plater w Sreamwood)
  • Alexandra Topór – (Polska Katolicka Szkoła im. Świętego Krzyża w Joliet)
  • Jagoda Tyka – (Akademia Języka Polskiego dla Dzieci i Młodzieży w Niles)

Grupa 4 /klasy 7, 8 /

MIEJSCE 1:

  • Roxana Tetnowska – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

MIEJSCE 2:

  • Veronica Archacki –  (Polska Szkoła w Lombard im. św. Faustyny Kowalskiej)
  • Aleksandra Jaje – (Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago)

MIEJSCE 3:

  • Dominik Karpiuk – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

WYRÓŻNIENIE:

  • Natalia Gabryel – (Szkoła Językowa im. Feliksa Konarskiego w Des Plaines)
  • Nicole Krystawczyk – (Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Niles)

Grupa 5 /liceum/:

MIEJSCE 1:

  • Karolina Bachula – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana KardynałaWyszyńskiegow Chicago)
  • Kamil Pluta – (Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)

MIEJSCE 2:

  • Julia Klepko – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Konrad Nawrocki – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Alex Janowicz(Parafialna Szkoła Polska im. Stefana KardynałaWyszyńskiegow Chicago)

WYRÓŻNIENIA:

  • Konrad Bogacz – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Adam Englisz –(Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)
  • Martyna Krajewska – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Anthony Markevych –(Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)
  • Olivia Makiej  (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Tomek Skwarek – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Gabriela Trzpioła – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)
  • Karolina Wesolowska – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)

Zapraszamy laureatów i wyróżnionych uczniów na Galę wręczenia nagród, która odbędzie się 13 listopada 2021 r. w sobotę o godz. 10 rano w Parafialnej Szkole Polskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy bazylice św. Jacka (3640 W. Wolfram St., Chicago, IL 60618). Podczas Gali można będzie zobaczyć wszystkie nagrodzone prace. Program Gali jest następujący:

  • oglądanie wystawy nagrodzonych prac 
  • przedstawienie o życiu błogosławionego Prymasa (w wykonaniu uczniów Parafialnej Szkoły Polskiej im. S. K. Wyszyńskiego)
  • bezpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników Gali
  • uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród 

Więcej Informacji

Aktualności - Strona Główna

Laureaci konkursu “Wyszyński – znany i nieznany”

Szanowni Państwo, ze względu na pandemię Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zmuszona jest zmienić termin uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu “Wyszyński – znany i nieznany”.

Aktualności - Strona Główna

Mikołajki w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół polonijnych metropolii chicagowskiej! Zbliża się dzień 6 grudnia, Mikołajki. Miło mi poinformować, że Konsul RP w Chicago Pani Małgorzata Bąk-Guzik, kontynuuje coroczną tradycję Mikołajek dla