Pierwszy Polonijny Turniej Historycznych Gier Planszowych IPN im. Misia Wojtka! 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Szkoły, Rodziny, Organizacje, Misiowa Rodzinko!
Pragniemy przekazać radosne wieści o rozpoczęciu nowych prac planszówkowych i z całego serca zaprosić Was do udziału w Pierwszym Polonijnym Turnieju Historycznych Gier Planszowych IPN – im. Misia Wojtka. To kontynuacja trzech niezwykłych edycji Polonijnej Ligi Misia Wojtka gdzie, w ciągu ostatnich trzech lat od 2020 do 2023 roku, wzięło udział 233 drużyny, 466 uczniów i 254 nauczycieli, rodziców z 23 krajów i pięciu kontynentów. 
Olbrzymi sukces misiowych turniejów zaowocował decyzją Dyrekcji IPN o rozszerzeniu formuły o kolejne gry. W roku szkolnym 2023/2024 planujemy rywalizować, aż w 5 konkurencjach, a każda drużyna będzie liczyć aż 5 graczy i jednego trenera (nauczyciela, rodzica)! Nasze propozycje na nadchodzący sezon to:
1. Miś Wojtek2. Gwiaździsta Eskadra (303, 111, 7)3. ZnajZnak
ZGŁOŚ SZKOŁĘ/DRUŻYNĘ
Przy czym w trybie online, w sezonie zasadniczym gramy w Misia Wojtka i Samoloty (trzy wymienione wyżej gry), a dodatkowo na finałach  dojdzie  ZnajZnak. Pięcioosobowa drużyna gra we wszystkie gry. Nie można zgłaszać zawodników do pojedynczych konkurencji. 🙂
DZIĘKI NOWYM DYSCYPLINOM (GRY LOTNICZE), UCZNIOWIE, KTÓRZY WYROŚLI JUŻ Z MISIA WOJTKA ZOSTAJĄ W GRZE!
Młodsi uczniowie zagrają w Misia i ZnajZnak, a starsi w Gwiaździstą Eskadrę (303, 111, 7). Oznacza to, że nawet maturzyści ze szkół polonijnych mogą wziąć udział w turnieju. 🙂
Wstępny formularz zapisów znajdziecie tutaj: https://polonica.org.pl/i-polonijny-turniej-historycznych-gier-planszowych-ipn/
Zapraszamy Misiowych Weteranów, a także liczymy na udział nowych szkół, rodzin, chłopców i dziewcząt,  którzy dotąd nie brali udziału w naszej historycznej zabawie. Nawet jeśli nigdy nie graliście w Misia Wojtka, 303, 111, 7, ZnajZak to żaden kłopot! Mamy dla Was premierowe tutoriale! Już wkrótce w sieci. Nauczymy Was i przeszkolimy w systemie on line lub na warsztatach stacjonarnych, jeśli tylko uznacie, że chcecie zaprosić do Siebie naszych instruktorów to niezwłocznie odpowiemy na wezwanie i przylecimy do Was z wielką radością. Tomek, Wojtek, Bartek są zawsze do Waszej dyspozycji. Pokażemy Wam gry historyczne IPN – oraz przekażemy wspaniałe opowieści, wciągające intuicyjne aplikacje i planszówki, które nigdy się nie nudzą! 
Więcej informacji o naszych rozgrywkach z ostatnich trzech lat znajdziecie tutaj:https://polonica.org.pl/wojtek3/
TURNIEJ MISIA WOJTKA

1. Po rozmowach z Dyrekcją IPN planujemy zwiększenie liczby uczestników w naszych zawodach do 480 w fazie zdalnej i 120 podczas finałów! Z każdej szkoły polonijnej zapraszamy nawet 4 drużyny do eliminacji regionalnych on line! O przyjęciu do grona 96 pięcioosobowych drużyn z całego świata zdecyduje kolejność zgłoszeń oraz parytet krajowy i kontynentalny! 
UWAGA! NA OBECNYM ETAPIE W FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM DOKONUJEMY WSTĘPNEJ, ALE BARDZO WAŻNEJ REZERWACJI. 🙂
Imiennie (nazwy drużyn, nazwiska graczy) będziemy się zgłaszać już po wakcjach, a nabór potrwa do 30 września 2023.
2. Gramy od października 2023 do maja 2024 roku. Tylko 96 drużyn! Więcej nie damy rady obsłużyć. 🙁
Wszystkim polecamy filmy i zdjęcia z finałów, które znajdziecie na: www.polonica.org.pl i mediach dedykowanych
FILM Z OSTATNICH FINAŁÓW.https://www.youtube.com/watch?v=OkmPwS5YELs

3. Pierwszy Polonijny Turniej Gier Historycznych IPN imienia Misia Wojtka poprowadzą dla Was całkiem znani: Wojtek Sieroń, Bartek Pilarczyk, Tomek Bastkowski wraz z niezawodną ekipą z IPN.
ZGŁOŚ SZKOŁĘ/DRUŻYNĘ
Bardzo się cieszymy, że wracamy z naszym Misiem Wojtkiem i kolejnymi tytułami. Czekamy na Was. Zgłaszajcie się. Piszcie. Dzwońcie. :)Tel. +353 871 091 549 (IRL) lub +48 609 912 982 (PL)
Z misiowym pozdrowieniem w imieniu IPN i Fundacji PolonicaTomasz Bastkowski
www.polonica.org.pl

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.