Podziękowania za udział w I Światowym Kongresie Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą #Kongres2023

Szanowni Państwo, 

delegacja Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz dyrektorzy i nauczyciele z naszej aglomeracji brali udział w tym cennym i interesującym wydarzeniu. Zrzeszenie Nauczycieli Polskich zostało nagrodzone Odznaką Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą w uznaniu szczególnych zasług w zakresie umacniania polskiej tożsamości narodowej za granicą. Podobne odznaczenia zostały przyznane także innym zasłużonym organizacjom i stowarzyszeniom. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami kongresowymi oraz wnioskami po kongresowymi. Informacje i materiały z  I Światowego Kongresu Edukacji i Nauki Polskiej Za Granicą znajdziecie państwo pod linkami podanymi poniżej.

I ŚWIATOWY KONGRES EDUKACJI I NAUKI POLSKIEJ ZA GRANICĄ

Departament Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki uprzejmie dziękuje za aktywny udział WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I Światowego Kongresu Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą.

Podsumowanie i rekomendacje Kongresu znajdują się pod linkami:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/i-swiatowy-kongres-edukacji-i-nauki-polskiej-za-granica–podsumowanie

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/i-swiatowy-kongres-edukacji-i-nauki-polskiej-za-granica-otwarty

https://irjp.gov.pl/kongres2023/index.php

Drodzy Państwo, Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Dziękujemy za Wasz udział w I Światowym Kongresie Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą #Kongres2023.

Bez Was, Waszego entuzjazmu, otwartości, zapału i wielkiego wsparcia merytorycznego, wielu pomysłów, które ze sobą przywieźliście i z nami się nimi dzieliliście, tego wydarzenia by po prostu nie było. A już z pewnością nie moglibyśmy mówić o jego sukcesie i szczeremu zadowoleniu, które, mamy wrażenie, wszyscy odczuwamy.

Mimo tysięcy kilometrów, które wspólnie przeszliśmy, dziesiątek godzin spędzonych na wykładach, warsztatach i niezliczonych, odbytych rozmowach bilateralnych i grupowych, uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Mamy nadzieję, że macie podobnie.

Przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia. Składamy to na karb niedługiego jednak czasu, jaki mieliśmy na przygotowanie Kongresu, który dla setek osób byłby niezapomnianym przeżyciem. 

Dziękujemy za wiele wyrazów sympatii i pochwał, jakie otrzymaliśmy osobiście, w mailach, wiadomościach tekstowych, mediach społecznościowych. Dla takich uczestników warto było zarwać kilka nocy.

Zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi opiniami i materiałami zdjęciowymi, audio, wideo, które zarejestrowaliście podczas #Kongres2023. Można je umieszczać na Waszych mediach społecznościowych, oznaczając profil Instytutu Kolbego. Wszystkie linki do naszych znajdziecie poniżej. Materiały można także przesyłać bezpośrednio na nasz adres mailowy: kongres2023@irjp.gov.pl, a opinię za pośrednictwem poniższej ankiety:

https://forms.office.com/e/MCf9wg25u0

Media społecznościowe:


https://twitter.com/InstytutKolbego

https://www.facebook.com/InstytutKolbego

https://www.linkedin.com/company/instytutkolbego/

https://www.youtube.com/@InstytutKolbego

Jednocześnie zapraszamy na internetowy portal Kongresu pod adresem:

https://irjp.gov.pl/kongres2023/index.php

Znajdziecie tam szereg materiałów, opracowania, filmy, zdjęcia, zapisy ceremonii otwarcia i wybranych wykładów, wywiady, itd… Wszystko możecie pobierać i umieszczać u siebie na stronach i we własnych mediach społecznościowych.

Prosimy o przekazanie wiadomości osobom, które uczestniczyły w #Kongres2023, a mogły nie otrzymać tego maila. 

Do zobaczenia! 

Pozdrawiają Was szczęśliwi organizatorzy #Kongres2023 

prof. Jacek Gołębiowski, dyrektor

Jacek Janowiak, z-ca dyrektora

oraz cały, zapracowany, ale wesoły zespół

Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego

Z wyrazami szacunku,

Biuro Organizacyjne

I Światowy Kongres Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą
e-mail: kongres2023@irjp.gov.pl


ul. Nowogrodzka 50/54, 00-695 Warszawa

NIP: 7011121596
www.irjp.gov.pl

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.