Polonika w Stanach Zjednoczonych

INSTYTUT POLONIKA utworzył niedawno portal DZIEDZICTWO ZA GRANICĄ. BAZA POLONIKÓW (www.baza.polonika.pl), w którym zamieszczamy informacje  dotyczące różnego rodzaju obiektów związanych z polską kulturą.

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy. Liczymy na współprace z Państwa organizacją, zarówno jeżeli chodzi o informowanie o Polonikach, jak i pozyskiwanie informacji na ich temat.

Już teraz w bazie mamy kilkadziesiąt obiektów z Francji (linki w post scriptum), ale to oczywiście początek naszej drogi, dlatego bardzo liczymy na Państwa wsparcie i pomoc pozwalająca na pełniejsze informowanie o polskim dziedzictwie kulturowym za granicą.

Zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą o różnego rodzaju śladach polskiej kultury do przesyłania do nas informacji i zdjęć, tak aby obiekty te mogły znaleźć się w naszej bazie. To dla nas bardzo ważne, abyśmy mogli szeroko informować o tych obiektach i docierać do jak największej ich ilości. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszej bazie, to również zapraszamy do kontaktu. 

Jesteśmy instytucją publiczną, nasza baza jest dostępna bezpłatnie i taką pozostanie, jak dalece jest to możliwe, udostępniamy materiały na wolnych licencjach.

Pozdrawiam
Bartłomiej Gutowski

PS. Poloniki w USA:
https://baza.polonika.pl/obiekty/102091
https://baza.polonika.pl/obiekty/102084
https://baza.polonika.pl/obiekty/101915

Lista wszystkich francuskich poloników dostępna jest pod adresem:
https://baza.polonika.pl/obiekty?countries%5B0%5D=1385&perPage=72&page=1#objects

informacja o portalu

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

Biuletyn KG RP w Chicago #16

W 16. numerze Biuletynu Informacyjnego Konsulat Generalny RP w Chicago przesyła: Biuletyn XVI KGRP w Chicago   

Aktualności

III Międzyszkolny Konkurs na Tradycyjną Palmę WIelkanocną

Dyrekcja Polskiej Szkoły im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkół polonijnych aglomeracji chicagowskiej do udziału  w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.