Polonika w Stanach Zjednoczonych

INSTYTUT POLONIKA utworzył niedawno portal DZIEDZICTWO ZA GRANICĄ. BAZA POLONIKÓW (www.baza.polonika.pl), w którym zamieszczamy informacje  dotyczące różnego rodzaju obiektów związanych z polską kulturą.

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy. Liczymy na współprace z Państwa organizacją, zarówno jeżeli chodzi o informowanie o Polonikach, jak i pozyskiwanie informacji na ich temat.

Już teraz w bazie mamy kilkadziesiąt obiektów z Francji (linki w post scriptum), ale to oczywiście początek naszej drogi, dlatego bardzo liczymy na Państwa wsparcie i pomoc pozwalająca na pełniejsze informowanie o polskim dziedzictwie kulturowym za granicą.

Zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą o różnego rodzaju śladach polskiej kultury do przesyłania do nas informacji i zdjęć, tak aby obiekty te mogły znaleźć się w naszej bazie. To dla nas bardzo ważne, abyśmy mogli szeroko informować o tych obiektach i docierać do jak największej ich ilości. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszej bazie, to również zapraszamy do kontaktu. 

Jesteśmy instytucją publiczną, nasza baza jest dostępna bezpłatnie i taką pozostanie, jak dalece jest to możliwe, udostępniamy materiały na wolnych licencjach.

Pozdrawiam
Bartłomiej Gutowski

PS. Poloniki w USA:
https://baza.polonika.pl/obiekty/102091
https://baza.polonika.pl/obiekty/102084
https://baza.polonika.pl/obiekty/101915

Lista wszystkich francuskich poloników dostępna jest pod adresem:
https://baza.polonika.pl/obiekty?countries%5B0%5D=1385&perPage=72&page=1#objects

informacja o portalu

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

PAA Summer School Classes

PAA SUMMER SCHOOL CLASSES English Language Acquisition (ELA) Classes: Advanced: 7/15/24–9/11/24, Mondays & Wednesdays, 6-9 pm, Online (Zoom), Instructor: A. Kovbel Computing Classes: ALL classes

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.