PROJEKT: PIĘKNIE OPAKOWANE ŚWIĘTA

Spraw swoim najbliższym pięknie święta w wytwornym ekologicznym opakowaniu, które pozostawi na zawsze wspaniałe wrażenia.

   Święta tuż, tuż, a Ty chcesz obdarować swoich najbliższych prezentem ?  Pomyśl też o sobie i o nas wszystkich –  bądź trendy na święta i zadbaj o planetę Ziemię. Super byłoby, gdyby w święta Ziemię przykrył biały puszysty śnieg  a nie sterta śmieci po rozpakowanych prezentach.

Nie musisz kupować wymyślnych papierów ozdobnych, torebek czy pudełek. Wystarczy odrobina chęci i ciekawy pomysł. Zapraszamy  Was do realizacji  naszego projektu .

1. Tytuł projektu:  Pięknie opakowane Święta .

2. Organizator projektu : Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych GNIAZDO PL w Gnieźnie

3. Uczestnicy projektu:

Projekt skierowany  dla dzieci i młodzieży  we wszystkich kategoriach wiekowych  ze  szkół polskich i polonijnych na całym świecie  oraz placówek współpracujących z Klubem Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie.

4. Autorzy projektu: Barbara Łuszczyńska,  Małgorzata Tomczak.

5. Cele projektu : 

• poznanie  tradycji i zwyczajów związane ze Świętami Bożego  Narodzenia oraz kultywowanie  ważnych tradycji świątecznych w rodzinie,

• kształtowanie  zachowań proekologicznych, w tym umiejętności segregacji odpadów i wtórnego wykorzystania w procesie twórczym,

• kształtowanie poczucia piękna i estetyki ,

• uświadomienie odpowiedzialności za stan środowiska w najbliższym otoczeniu  i rozumienie potrzeby ograniczania ilości śmieci np. poprzez opakowania wielokrotnego użytku,

• wdrażanie do odpowiedzialnego i świadomego wyboru opakowania, 

• wymiana pomysłów pomiędzy szkołami,

• promocja internetowa szkoły uczestniczącej w projekcie ,

• promocja  tradycji i zwyczajów polskich za granicą  ukierunkowana na podtrzymywanie więzi  Polonii i Polaków  w kraju.

6. Zadanie do wykonania:

Jak to zrobić ?  

Weź udział w naszym projekcie na świąteczne opakowanie nawiązujące swoją formą do Świąt Bożego Narodzenia, stworzone z materiałów wtórnych, tak aby móc je wykorzystywać dalej.  W tym celu:

• wykonaj opakowanie nadając jemu dowolny kształt związany tematycznie  ze Świętami Bożego  Narodzenia  i wykorzystując np.  gazety, szary papier, tekturę falistą,  pudełka, kartonowe tuby,  plastikowe butelki lub ich elementy, tkaninę, naturalne dodatki na dekoracje oraz inne materiały jak np. rafię, sznurki jutowe, suszone owoce cytryny i pomarańczy, pierniczki, gwiazdki anyżu, laski  wanilii  lub gałązki iglaków.

• zamiast dedykowanej kartki świątecznej z życzeniami napisz życzenia na własnoręcznie wykonanym opakowaniu,

• zamiast plastikowych gotowych  wstążeczek skorzystaj z naturalnego odpowiednika np. sznurka, przyciętego kawałka  tkaniny , zrolowanego papieru itp.

• Możesz też czerpać inspirację  z  pomysłów zamieszczonych w Internecie.

7. Wykonaj fotografię opakowania lub filmik… napisz krótko jakich materiałów  użyto kilka zdań o sobie i wyślij korzystając z mesengera , whatsappa lub  na adres klubu :  klub-nauczycieli.pl@wp.pl

Wesołych i ekozielonych Świąt! życzy Małgorzata Tomczak i Barbara Łuszczyńska

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

„Pchła Szachrajka” – dodatkowy spektakl

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów teatru TEATR NASZ Spektakl odbędzie się: 28 września 2024 o godz. 11.00 w sali Trinity Christian College, The

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.