Promocja ksiazki „Ganna Walska Portrait of an Era”

Promocja książki
GANNA WALSKA PORTRAIT OF AN ERA
w Muzeum Polskim w Ameryce
14 października o godzinie 18.

Książka autorstwa Hani Tallmadge, bratanicy Madame Ganny Walskiej jest hołdem złożonym przez autorkę swojej wielkiej cioci i niezwykłej Polce. Ganna Walska była wyjątkowej urody damą, portretowaną przez wielu artystów malarzy, zarówno europejskich jak i amerykańskich. Była też śpiewaczką operową, występowała na wielu scenach operowych Europy i Ameryki. Jej przepiękne stroje teatralne i olśniewająca biżuteria zachwycały.

Jej burzliwe życie osobiste, niepozbawione tragedii i rozczarowań to jeszcze jeden z aspektów jej fascynującego losu. Do końca swego długiego życia szukała spełnienia w życiu osobistym, aż sześć razy była zamężną (jednym z jej mężów był związany z Chicago Harold Fowler McCormick), nie doczekała się jednak ani prawdziwego szczęścia, ani potomstwa.

Spotkanie z książką Ganna Walska. Portrait of an Era odbędzie się w siedzibie Muzeum w Chicago 14 października o godzinie 18, a poprowadzi je Mira Puacz, małżonka śp. Edwarda Puacza, przyrodniego brata Madame Ganny Walskiej.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

„Pchła Szachrajka” – dodatkowy spektakl

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów teatru TEATR NASZ Spektakl odbędzie się: 28 września 2024 o godz. 11.00 w sali Trinity Christian College, The

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.