Proponowany wykład połączony z promocją najnowszej książki Marii Zakrzewskiej

Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele,

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza w sobotę 9 grudnia 2023 roku o godz. 2:00 po południu,na  program w czasie którego pani Maria Zakrzewska  wygłosi 35 minutowy wykład na temat: “Jak z pomocą dzieł literatury promować postawy patriotyczne uczniów szkół polonijnych?” Będzie on połączony z promocją książki pani Marii zatytułowanej: “Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm.”  Po wykładzie będzie  dyskusja połączona z wymianą doświadczeń. Spotkanie odbędzie się w audytorium  Biblioteki Publicznej w NiIes, 6960 W. Oakton Street. Zapraszamy  serdecznie, po spotkaniu będzie kawa i pyszne ciasteczko. Wstęp wolny. Będzie również możliwość zakupienia promowanej książki /$30/ z podpisem autorki. 

Pani Maria Zakrzewska to polonistka i bibliotekarka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rosary College w River Forest. Przez wiele lat była nauczycielką języka i literatury polskiej w szkole średniej i wykładowczynią/metodykiem w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Oddziale w Szczecinie. Po przyjeździe do Ameryki przez wiele lat uczyła w Polskiej Szkole im. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Więcej informacji o pani Marii Zakrzewskiej w załączonej poniżej ulotce. 

Gorąco zachęcamy i zapraszamy na spotkanie.

Maria Zakrzewska

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm. - ulotka

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm - okładka

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

„Pchła Szachrajka” – dodatkowy spektakl

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów teatru TEATR NASZ Spektakl odbędzie się: 28 września 2024 o godz. 11.00 w sali Trinity Christian College, The

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.