Proponowany wykład połączony z promocją najnowszej książki Marii Zakrzewskiej

Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele,

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza w sobotę 9 grudnia 2023 roku o godz. 2:00 po południu,na  program w czasie którego pani Maria Zakrzewska  wygłosi 35 minutowy wykład na temat: “Jak z pomocą dzieł literatury promować postawy patriotyczne uczniów szkół polonijnych?” Będzie on połączony z promocją książki pani Marii zatytułowanej: “Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm.”  Po wykładzie będzie  dyskusja połączona z wymianą doświadczeń. Spotkanie odbędzie się w audytorium  Biblioteki Publicznej w NiIes, 6960 W. Oakton Street. Zapraszamy  serdecznie, po spotkaniu będzie kawa i pyszne ciasteczko. Wstęp wolny. Będzie również możliwość zakupienia promowanej książki /$30/ z podpisem autorki. 

Pani Maria Zakrzewska to polonistka i bibliotekarka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rosary College w River Forest. Przez wiele lat była nauczycielką języka i literatury polskiej w szkole średniej i wykładowczynią/metodykiem w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Oddziale w Szczecinie. Po przyjeździe do Ameryki przez wiele lat uczyła w Polskiej Szkole im. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Więcej informacji o pani Marii Zakrzewskiej w załączonej poniżej ulotce. 

Gorąco zachęcamy i zapraszamy na spotkanie.

Maria Zakrzewska

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm. - ulotka

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm - okładka

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

PAA Summer School Classes

PAA SUMMER SCHOOL CLASSES English Language Acquisition (ELA) Classes: Advanced: 7/15/24–9/11/24, Mondays & Wednesdays, 6-9 pm, Online (Zoom), Instructor: A. Kovbel Computing Classes: ALL classes

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.