Proponowany wykład połączony z promocją najnowszej książki Marii Zakrzewskiej

Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele,

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza w sobotę 9 grudnia 2023 roku o godz. 2:00 po południu,na  program w czasie którego pani Maria Zakrzewska  wygłosi 35 minutowy wykład na temat: “Jak z pomocą dzieł literatury promować postawy patriotyczne uczniów szkół polonijnych?” Będzie on połączony z promocją książki pani Marii zatytułowanej: “Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm.”  Po wykładzie będzie  dyskusja połączona z wymianą doświadczeń. Spotkanie odbędzie się w audytorium  Biblioteki Publicznej w NiIes, 6960 W. Oakton Street. Zapraszamy  serdecznie, po spotkaniu będzie kawa i pyszne ciasteczko. Wstęp wolny. Będzie również możliwość zakupienia promowanej książki /$30/ z podpisem autorki. 

Pani Maria Zakrzewska to polonistka i bibliotekarka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rosary College w River Forest. Przez wiele lat była nauczycielką języka i literatury polskiej w szkole średniej i wykładowczynią/metodykiem w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Oddziale w Szczecinie. Po przyjeździe do Ameryki przez wiele lat uczyła w Polskiej Szkole im. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Więcej informacji o pani Marii Zakrzewskiej w załączonej poniżej ulotce. 

Gorąco zachęcamy i zapraszamy na spotkanie.

Maria Zakrzewska

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm. - ulotka

Stanisław Wokulski i Tomasz Judym. Małość i heroizm - okładka

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

Konkurs Pianistyczny “Muzyka Fryderyka Chopina”

Drodzy Dyrektorzy Szkół Polonijnych, Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza na Konkurs Pianistyczny “Muzyka Fryderyka Chopina” uczniów klas 7 – LO, który odbędzie się

Aktualności

KONKURS „SŁYNNI POLACY”

KONKURS „SŁYNNI POLACY” W ramach realizacji projektu Akademia historii kultury polskiej – warsztaty z języka polskiego Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego ogłasza

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.