Spotkania z NAWA i polskimi uczelniami dla młodzieży polonijnej w Chicago

Polskie uczelnie i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej odwiedzą Chicago.

W dniach 3 – 4 lutego 2024 r., w Chicago odbędą się targi polskich uczelni. Swoją ofertę zaprezentuje także Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), która wraz
z Konsulatem Generalnym RP w Chicago oraz Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce, organizuje wydarzenie.

– Cieszy nas, że po raz kolejny NAWA wraz z polskimi uczelniami będzie mogła zaprezentować młodzieży polonijnej swoją ofertę. Dużym sukcesem, ale też utwierdzeniem nas w słuszności realizacji takich spotkań, były targi dla młodzieży polonijnej, które zorganizowaliśmy w Nowym Jorku w 2022 r. – mówi Dyrektor NAWA, dr Dawid Kostecki. Liczymy na to, że możliwość bezpośrednich rozmów
z przedstawicielami uczelni, a także delegacją NAWA, zachęci do skorzystania z naszych programów stypendialnych – 
kontynuuje Dyrektor Kostecki. 

Targi zostały podzielone na dwa dni i odbędą się w Copernicus Center:

3 lutego, godz. 2:00 pm – 6:00 pm

4 lutego, godz. 10:00 am – 5:00 pm

Uroczyste otwarcie nastąpi pierwszego dnia targów o godz. 2:00 pm.

Polskie uczelnie obecne na targach

Przez dwa dni młodzież zainteresowana studiami w Polsce oraz możliwościami stypendialnymi, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół polskich oraz rodzice, będą mogli odwiedzać stoiska uczelni. Swoją ofertę programową prezentować będzie także NAWA.

W wydarzeniu udział wezmą różne typy uczelni z różnych części Polski:

  • Uniwersytet Jagielloński
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet Warszawski
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Nauk Stosowanych Vincenta Pola w Lublinie
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi

Obecna będzie także przedstawicielka projektu Study in Lublin, działającego w Urzędzie Miasta Lublin, która zaprezentuje ofertę uczelni z siedzibą w Lublinie.

Dlaczego Polska?

Argumentów za wybraniem Polski jako miejsca do studiowania jest sporo. Studia w języku polskim na uczelniach publicznych są bezpłatne, a w przypadku wybrania kierunku prowadzonego w języku angielskim studia, choć są płatne, to mają  bardzo atrakcyjne ceny. Koszty utrzymania w Polsce, nawet w dobie inflacji, nadal są dużo niższe niż w innych częściach Europy czy w USA, a dyplomy uczelni z Polski, jako kraju członkowskiego Unii Europejskiej, są cenione nie tylko w Europie.

W trakcie spotkań kandydaci na studia będą mogli dowiedzieć się m.in., jakie dokumenty są wymagane przy składaniu aplikacji, jakie są warunki studiowania w Polce i jakie stypendia oferują poszczególne uczelnie i instytucje. To także okazja do poznania oferty kierunków na poszczególnych uczelniach, a wiele z nich proponuje nowości odpowiadające na zapotrzebowania współczesnego rynku. Podkreślić należy także, że w rankingach dziedzinowych polska fizyka, astronomia i matematyka plasują się bardzo wysoko, a studenci kierunków inżynieryjno-technicznych osiągają sukcesy np.: w zawodach łazików marsjańskich każdego roku.

Program stypendialny dla Polonii i wymiana międzynarodowa

Zachętą do wybrania polskich uczelni mogą być stypendia oferowane przez NAWA. Jeden
z najpopularniejszych programów Agencji, Anders NAWA, skierowany jest do młodych osób polskiego pochodzenia, które mają Kartę Polaka lub polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju i chcą podjąć w Polsce studia I stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia. Program każdego roku cieszy się dużą popularnością, a Polakom mieszkającym na całym świecie daje szansę na bezpłatne studiowanie w Polsce. 

Więcej o programach NAWA dla studentów

Poznaj NAWA

Studia na polskich uczelniach, dają możliwość udziału w wymianach takich jak europejski Erasmus. Wiele uczelni ma także podpisane umowy z zagranicznymi uniwersytetami, co pozwala na wizyty stypendialne w innych krajach, czy nawet realizację podwójnego dyplomu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Zainteresowanych zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/959863139049891?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Będą się tam pojawiać informacje na temat uczelni biorących udział w targach oraz NAWA.

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.