Spotkanie autorskie z panią Ewą Barczyk

Szanowni Państwo,

w niedzielę 17 września o godzinie 2.00 po południu zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Niles na otwarte spotkanie z Ewą Barczyk, autorką książki pt. “Śladami Polonii”

Pani Ewa będzie opowiadała o swojej nowo wydanej książce w języku angielskim „Footprints of Polonia. Polish Historical Sites Across North America” a w tłumaczeniu “Ślady Polonii. Polskie miejsca historyczne w Ameryce Północnej”. Autorka zaprosi zebranych na historyczną podróż ukazującą wkład Polonii w wieloaspektowy rozwój Ameryki. Celem spotkania jest przybliżenie miejsc, które przedstawione są w publikacji. Usłyszymy nie tylko o Polonii w Stanach Zjednoczonych, ale także o dokonaniach Polaków w Kanadzie, Meksyku, Haiti i Kubie. Po wykładzie będzie możliwość zakupu książki.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania https://nmdl.libnet.info/event/8664566

W imieniu organizatorów zapraszają,

Helena Sołtys   Bernadetta Manturo   Marek Adamczyk 

Koordynatorzy Przystanku Historia

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP – wydarzenia

Szanowni Państwo, na wstępie dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczą w naszych szkoleniach.  Na wstępie chcę Państwa zaprosić na kongres Rzeczpospolita Kresowa, który odbędzie się w dniach

Aktualności

Pielgrzymka do Włoch

Drodzy Nauczyciele, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanej przez nas PIELGRZYMCE do WŁOCH, którą organizujemy wspólnie z biurem

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.