Warsztaty dla nauczycieli, uczniów i opiekunów drużyn. Uaktualnione informacje dotyczące IV Polonijnego Turnieju im. Misia Wojtka.

Szanowni Państwo,

witamy po wakacyjnej przerwie i zapraszamy do udziału w spotkaniach w ramach Jesiennej Edycji Przystanku Historia IPN Chicago 2023. Tegoroczna jesienna edycja spotkań z historią dedykowana jest Pierwszemu Polonijnemu Turniejowi Gier Planszowych IPN im. Misia Wojtka.Sukces misiowych turniejów zaowocował decyzją Dyrekcji IPN o rozszerzeniu formuły o kolejne gry. W roku szkolnym 2023/2024 gramy  w 5 konkurencjach, a każda drużyna będzie liczyć aż 5 graczy i jednego trenera (nauczyciela, rodzica). Propozycje na nadchodzący sezon to:1. Miś Wojtek – zawodnicy urodzeni w przedziale 2009 – 20142. Gwiaździsta Eskadra (303, 111, 7) – gracze urodzeni w latach 2002 – 20143. ZnajZnak – urodzeni w okresie 2009 – 2014Turniej odbywać się będzie w formule online i pierwszy raz w jego historii stacjonarnie. Formularz do zapisów w obu formułach: https://polonica.org.pl/i-polonijny-turniej-historycznych-gier-planszowych-ipn/

UWAGA

Zapisy do rozgrywek ONLINE dla szkół aglomeracji chicagowskiej zostały przedłużone do 22 września, ale warunkiem jest zgłoszenie szkoły 15 września, skład osobowy należy przesłać ostatecznie 22 września.

Zgłoszenie szkoły w terminie nie wyklucza możliwości rezygnacji z udziału w Turnieju. Drużyny, szkoły, organizacje, które wypełniły formularz wstępny po 20 czerwca 2023 roku, nie muszą dokonywać ponownej rejestracji. 

W zawodach STACJONARNYCH, które odbęda się w Chicago 20 – 21 – 22 październikazapisy przyjmowane są do dwóch (2) dni przed zawodami. 

Lokalizacje zawodów stacjonarnych podamy w osobnej korespondencji.
By przygotować się do turnieju zapraszamy na warsztaty nauczycieli, rodziców – opiekunów drużyn i uczniów.

Niedziela 24 września – warsztaty historyczne dla nauczycieli i opiekunów.Podczas szkolenia przedstawione zostaną gry: Miś Wojtek, ZnajZnak, 3 gry lotnicze. Czas trwania szkolenia od godziny 9.00 do 11.00 rano.Zgłoszenie prosimy przesłać na adres:  warsztatyipn@gmail.com

Zgłaszając się prosimy o: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i nazwę szkoły, w której uczestnik pracuje. Prosimy o próbę łączenia od 8.40 rano.Warsztaty historyczne dla uczniów podczas zajęć lekcyjnych w szkołach:
czwartek 28 września – Miś Wojtek – 60 minut – 6.00 po południu piątek 29 września – ZnajZnak – 60 minut – 6.00 po południusobota 30 września – 3 gry lotnicze – 60 minut – 9.30 rano Prosimy Dyrektorów o zgłaszanie szkół na adres: przystanekhistoriachicago@gmail.com

Prosimy o próbę łączenia na 15 minut przed zaplanowanymi zajęciami.WAŻNE INFORMACJE:

Szkolenia nie wymagają posiadania i znajomości gier. 

Prowadzący przewidują czas na pytania i odpowiedzi.

Szkolenia odbywać się będą na platformie ZOOM.

Bezpośrednio po szkoleniu dla nauczycieli i opiekunów w niedzielę 24 września o godzinie 6.00 po południu (czasu polskiego) nastąpi losowanie turnieju. 

Nauczyciele otrzymają certyfikaty za udział w warsztatach, które koordynatorzy PH IPN Chicago przekażą dyrektorom szkół na zebraniu ZNP.

UWAGI ORGANIZACYJNE:

Po rozmowach z Dyrekcją IPN i zmianach formuły eliminacji o przyjęciu do grona 48 pięcioosobowych drużyn z całego świata w formule rozgrywek online, zdecyduje kolejność zgłoszeń oraz parytet krajowy i kontynentalny! 

W rozgrywkach stacjonarnych nie przewidujemy limitów zgłoszeń innych niż do 4 drużyn z jednej szkoły. 

Warto dodać, że w sezonie zasadniczym (30 września – 15 grudnia 2023) gra toczy się w Misia Wojtka i trzy (3) gry lotnicze, a dodatkowo na finałach w Warszawie (12-17 maja 2024 r.) dojdzie  ZnajZnak. Pięcioosobowa drużyna gra pojedynczo we wszystkie gry. Jeden zawodnik w Misia, jeden w 303, jeden w 111, jeden w 7 i  jedna osoba na finałach w ZnajZnak. 

Poniżej tutoriale do nauki gier:

7 Obrona Lwowa

303 i 111

Znaj Znak

Miś Wojtek


Więcej informacji o naszych rozgrywkach z ostatnich trzech lat znajdziecie tutaj:

https://polonica.org.pl/wojtek3/Polecamy filmy i zdjęcia z finałów:  www.polonica.org.pl Film z ostatnich finałów:


Wszelkie pytania dotyczące warsztatów dla szkół i nauczycieli prosimy kierować:
Helena Sołtys

847 224 4559

Wszelkie pytania dotyczące rozgrywek prosimy kierować:

Tomasz Bastkowski

Irlandia +353 871 091 549 (bezpłatnie przez aplikację WhatsApp)

Polska  +48 609 912 982 


Z poważaniem

Koordynatorzy Przystanku Historia,

Helena Sołtys   Bernadetta Manturo   Marek Adamczyk 

image.png

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP – wydarzenia

Szanowni Państwo, na wstępie dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczą w naszych szkoleniach.  Na wstępie chcę Państwa zaprosić na kongres Rzeczpospolita Kresowa, który odbędzie się w dniach

Aktualności

Pielgrzymka do Włoch

Drodzy Nauczyciele, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanej przez nas PIELGRZYMCE do WŁOCH, którą organizujemy wspólnie z biurem

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.