Wydarzenia

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP – wydarzenia

Szanowni Państwo,

na wstępie dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczą w naszych szkoleniach. 

Na wstępie chcę Państwa zaprosić na kongres Rzeczpospolita Kresowa, który odbędzie się w dniach 11-13 października w Ostródzie i w Olsztynie. W czasie kongresu będzie można nawiązać współpracę ze szkołą polską na Litwie lub Ukrainie, ale także porozmawiać, dowiedzieć się nowych rzeczy o kresach II Rzeczpospolitej i – najważniejsze – poznać Kresowiaków.. Ile oni mają do powiedzenia!! A to osoby starsze, więc czas jest ważne. Będziemy też mówić o tym, jak można np. zwiedzić Wilno śladami wielkich Polaków. 

Zapraszamy: Więcej informacji tutaj (klik)

Zapraszamy Państwa także na cykl Dysleksja – kurs webinarowy, który zaplanowaliśmy od 5 do 26 października w każdy czwartek o 20:00. Cykl poprowadzi Emilia Banaszak.

Więcej informacji tutaj (klik).

25 września o godz. 20:00 zapraszamy na krótkie szkolenie Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, które poprowadzi pani Marta Koplejewska.

Więcej informacji tutaj (klik).

26 września, we wtorek o 20:00, WSZYSTKICH zapraszamy na szkolenie Awans zawodowy w świetle nowelizacji prawa oświatowego. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś pytania pan radca prawny Tomasz Horoszkiewicz, który specjalizuje się w prawie oświatowym na pewno na nie odpowie.

Więcej informacji tutaj (klik).

27 września, w środę o godz. 20:00 Monika Frysz poprowadzi szkolenie Sztuczna inteligencja w oświacie. Będzie to wstęp do dłuższego kursu, który dla Państwa przygotowaliśmy i do którego dołączać będzie można już od środy, lub który wykupić można TYLKO I WYŁĄCZNIE dla nauczycieli z Państwa szkoły.

Więcej informacji tutaj (klik). A o kursie – na szkoleniu. 

28 września, w czwartek, o godz. 20:00zapraszamy na szkolenie na temat centralnego przetwarzania słuchowego, które poprowadzi Justyna Gothardt. Będziemy mówić o dzieciach, które słysza, ale do nich “nie dociera”…

Więcej informacji tutaj (klik).

Miło będzie Państwa gościć w ODN SWP.

STOWARZYSZENIE ‘WSPÓLNOTA POLSKA’

Pielgrzymka do Włoch

Drodzy Nauczyciele,


Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanej przez nas PIELGRZYMCE do WŁOCH, którą organizujemy wspólnie z biurem Trinity Journeys panem Czarkiem (630) 292 3332.
Termin Pielgrzymki od 14 do 26 marca 2024 r. Koszt $2800.
Cena zawiera: przelot samolotem w obie strony, opłatę za bagaż główny, transfery klimatyzowanym autokarem, przewodnik na całej trasie, przewodnicy lokalni, bilety wstępów, hotele 3/4 gwiazdkowe, pokoje dwuosobowe, dwa posiłki dziennie, codzienna msza święta.
Miejsca zwiedzania: Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, Asyż, Manoppello, Lanciano, Florencja, Siena, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Padwa, Wenacja.
Opiekunem Duchowym Pielgrzymki będzie Ksiadz Marek Janowski, SJ Kapelan Zrzeszenia Nauczycieli Polskich.
Zapisy i informacje – pan Czarek (630) 292 3332, pani Urszula (773) 909 5522.


ZAPRASZAMY – ilość miejsc ograniczona!
Szczegółowy program w dołączonej ulotce.

Pielgrzymka Włochy Marzec 24

Studium Dokształcające V edycja – zaproszenie

Szanowni Dyrektorzy,


Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce i Lokalny Ośrodek Metodyczny w Chicago serdecznie zapraszają nauczycieli polonijnych z aglomeracji chicagowskiej na cykl zajęć V Edycji Studium Doskonalącego “Metodyka pracy w szkole polonijnej”. Celem studium jest przygotowanie nowej kadry nauczycieli polonijnych do pracy w szkołach polskich poza granicami kraju. Program obejmuje 7 spotkań w formie stacjonarnej i online. Rozpoczynamy 29 października 2023 roku, w niedzielę od godz. 9am do 1pm stacjonarnie w lokalizacji Zrzeszenia Nauczycieli polskich w Ameryce pod adresem 6544 W. Higgins Ave. Chicago, 60656.
Dodatkowo, każdy uczestnik, musi wypracować przynajmniej 48 godzin praktyk w jednej ze szkół w Chicago. Uczestnicy dostaną zaświadczenia ukończenia studium. Opłata za udział wynosi:

  • $100 za pakiet podstawowy
  • $150 za pakiet rozszerzony(certyfikat z liczbą godzin w języku polskim i angielskim oraz dodatkowe – nieobowiązkowe – godziny konsultacji z wybranymi trenerami.


Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić poniższy formularz, wybrać model wpłaty i zgłosić się do Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce. Zapisu można dokonać również telefonicznie 773 909 5522,a opłatę dokonać na pierwszych zajęciach stacjonarnych 29 października w Zrzeszeniu. Na zajęcia mogą być ponownie przyjęte osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach studium i będzie to potraktowane jako II stopień Studium Dokształcającego, tym razem proponujemy nowy program zajęć i nowych wykładowców. Zapewniamy najwyższy poziom wykładowców i wykładów.


W przypadku pytań proszę dzwonić pod numer 773 909 5522 p. Urszula.


Zapraszamy ilość miejsc ograniczona!


https://odnswp.pl/2023/09/14/studium-metodyczne-dla-nauczycieli-z-usa/

Urszula Gawlik
Dyrektor Szkoły – School Principal
Tel. 773-909-5522
Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago
5341 N. Harlem Av.
Chicago, IL 60656

Konkurs literacki Dziennika Związkowego oraz Konferencja NEXT

Szanowna Pani Dyrektor, Panie Dyrektorze!

Jak co roku na początku nowego roku szkolnego, chcę przekazać na Pani ręce zaproszenie dla uczniów Pani szkoły do wzięcia udziału w konkursie literackim Dziennika Związkowego.

Rok 2023 w 365 słowach

Jest to już czwarta edycja tego konkursu.

Podobnie jak w poprzednich latach wyróżnione prace zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do bożonarodzeniowego numeru Dziennika Związkowego.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Polish National Alliance. Szkoły, do których uczęszczają laureaci konkursu otrzymają certyfikaty na kampanię reklamową w Dzienniku Związkowym o wartości $500. Wręczenie tych nagród odbędzie się w styczniu przyszłego roku na uroczystej Gali Człowieka Roku Dziennika Związkowego.

W załączniku przesyłam formalne zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie, jego regulamin, oraz wzór metryczki, która powinna być dołączona do każdej pracy konkursowej.

Korzystając z okazji chcę również zaprosić uczniów starszych klas Pani szkoły do udziału w tegorocznej edycji konferencji NEXT – Talks for the Future Generation.

NEXT 2023 odbędzie się 28 października w przestronnej, nowoczesnej Sali Ozinga Chapel w Trinity Christian College w Palos Heights.

W osobnym mailu przedstawię wkrótce szczegółowy plan konferencji. Za kilka dni zostaną również opublikowane sylwetki tegorocznych mówców.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o email lub telefon: 224-659-1765.

Proszę przyjąć życzenia pełnego sukcesów roku szkolnego.

Z góry dziękuję za pomoc i okazaną życzliwość.

Z poważaniem

Łukasz Dudka

Zaproszenie - Konkurs Rok 2023 w 365 Słowach

2023 w 365_Regulamin

Rok 2023 w 365 Słowach - Metryczka

You Can Be My Angel Foundation – Zbiórka okazji Radiotonu

Witam serdecznie! 

Nazywam się Kamila Wilczek-Drath i mam przyjemność bycia jeden z dyrektorów fundacji „You Can Be My Angel.” Pisze do Was z prośbą. Nasz coroczny radioton odbędzie się 21 października i apelujemy do wszystkich Polskich szkół w Chicago i okolicach aby zbierały donacje na tą okazję. W tym roku zbieramy pieniążki dla 3-letniego Tymusia który po raz drugi walczy z guzem mózgu. 

Jeżeli macie możliwość się dołączyć do nas w tej akcji, bardzo prosimy abyście zbierali donacje w puszce lub w pudełku który później przywieziecie do radia Polska FM w dzień radiotonu. Możecie zacząć zbierać donacje już w tym tygodniu! (Dołączono do tego e-maila również są ulotki które można wydrukować i nakleić na puszkach!) 

Przy zakończeniu zbiórki 21 października, przywieziecie donacje do radia gdzie będziecie mieli szanse się ogłosić jak i również pochwalić się sumą wszystkich donacji które Wasza szkoła uzbierała. (Adres do radia – 4007 N Nashville Ave. Chicago, IL  60634.) 

Bardzo proszę o kontakt aby potwierdzić udział w tej akcji. Po otrzymanym potwierdzeniu, ogłosimy na naszym Facebooku nazwy szkół które biorą udział w tej inicjatywie. 

Dziękuję z całego serca i pozdrawiam

Kamila Wilczek-Drath

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.