X Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych

Szanowni Państwo,

po raz dziesiąty (!) ODN SWP organizuje Światowy Zjazd Nauczycieli połączony z obchodami 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Będzie to wzruszające spotkanie we Włoszech, niedaleko Cassino, gdzie Armia generała Andersa obroniła klasztor benedyktyński. W dniach 20 – 25 maja 1944 roku Polacy wyzwolili miasteczko Piedimonte San Germano z rąk Niemców i otwarli drogę na Rzym.
Bitwy te pochłonęły wiele ofiar. Ponad 700 żołnierzy polskich spoczęło na cmentarzu Aquafundata, a w 1945 roku otwarto Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, gdzie pochowano łącznie 1052 żołnierzy.
W 80. rocznicę tych wydarzeń ODN SWP wraz z Fundacją SWP Zdrowie organizuje X Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych.

W tym roku zjazd to nie tylko szkolenia i warsztaty merytoryczne, ale także wyjazdy: na uroczystości do Piedimonte San Germano, do Neapolu śladami Gustawa Herlinga – Grudzińskiego (jednego z żołnierzy 2. korpusu), ale też na Monte Cassino.

Zjazd potrwa 3 dni 17 – 19 maja 2024 roku.

Jego cena to 670 euro, możliwa do rozłożenia na dogodne raty 🙂

W cenie:

– transport zorganizowany z lotniska do hotelu w Gaecie w piątek i z hotelu na lotniska w niedzielę, 

– zakwaterowanie i wyżywienie w pokojach dwu – i trzyosobowych w czterogwiazdkowym hotelu,

– przejazdy z hotelu do Piedimonte San Germano, Neapolu i Monte Cassino,

– wynagrodzenie prelegentów,

– zaświadczenia ze szkolenia i materiały edukacyjne.

Czy możemy podyskutować o cenie i czy mamy jakieś zniżki? Oczywiście, że tak 🙂 Dlatego tym bardziej zachęcamy do zapisywania się na stronie:  https://odnswp.workadventure.pl/redirect/586087cc5ce088eb0aca2c84cba6999864f28bb2/

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

„Pchła Szachrajka” – dodatkowy spektakl

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów teatru TEATR NASZ Spektakl odbędzie się: 28 września 2024 o godz. 11.00 w sali Trinity Christian College, The

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.