Zaproszenie na XVII Zjazd Nauczycieli i Komitetów Rodzicielskich

Szanowni Państwo,

Prezes CPSD Pani Dorota Andraka wraz z Zarządem CPSDi komitetem organizacyjnym, zaprasza członków KOP na XVII Zjazd Nauczycieli i Komitetów Rodzicielskich, który odbędzie sie w dniach 24-27 maja 2024 r. w Fort Lauderdale na Florydzie.

Temat Zjazdu: „Tożsamość. Tradycja. Przyszłość. Trzy oblicza nowoczesnej szkoły polonijnej”.

Zagadnienia tematyczne konferencji są szerokie, choć większość z nich skupia się w poniższych działach:

Metodyka: „W tym szaleństwie jest metoda”.  Nowoczesne kierunki wzbogacania warsztatu metodycznego nauczycieli polonijnych.

Dydaktyka: Jak uczyć w zgodzie z nową rzeczywistością? Wokół poszukiwań rozwiązań dydaktycznych na miarę naszych czasów.

Psychologia: „Aby nie wylać dziecka z kąpielą”. Psychologiczne pogotowie ratunkowe z myślą o młodocianych wrażliwcach, ich nauczycielach i wychowawcach.

Sekcja Literacka: Dlaczego książki dla dzieci i młodzieży szokują? Nowi bohaterowie, odwieczne problemy. Jak literatura polska dla mniejszych i większych radzi sobie z medialną konkurencją?

Literaturoznawcza dyskusja o aktualnych problemach na linii autor ‒ czytelnik.

Komitety Rodzicielskie: Poradnik tworzenia szkoły. Vademecum doświadczeń w pracy organizacyjnej szkoły polonijnej – poradnik dla rodziców.

 Więcej informacji na stronie: zjazdcpsd2024.com

UWAGA!

Karta Zgłoszenia Uczestnictwa powinna być wysłana mailowo na adres: infozjazdCPSD2024@gmail.com z opłatą zjazdową pocztą tradycyjną
w podanych wyżej terminach na adres:

MONIKA TYSZUK

79-60 68TH ROAD

MIDDLE VILLAGE, NY 11379

USA

KARTA UCZESTNIKA - XVII Zjazd Nauczycieli i Komitetów Rodzicielskich

Udostępnij ten wpis

Więcej Informacji

Aktualności

Zaproszenie do teatru

Szanowni Państwo! W niedzielę, 28 kwietnia spektaklem “BAJKOWY KALEJDOSKOP” rozpoczniemy obchody związane z dwudziestoleciem naszego teatru. Kolejne spotkania i wydarzenia planujemy na sezon jesienno-zimowy.  Poniżej przesyłamy zaproszenie na

Aktualności

Nabór wniosków do programu dla Polonii Anders NAWA

Szanowni Państwo, z końcem marca NAWA uruchomiła nabór wniosków do programu dla Polonii Anders NAWA. Prowadzone są dwa nabory: Link do aktualności: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/otwarty-nabor-wnioskow-do-programu-anders-nawa Link do posta

Rejestracja

Uprzejmie informujemy, iż rejestracja na tegoroczną sesję egzaminu certykatowego rozpocznie się 25 kwietnia 2023 r. Zapraszmy ponownie do odwiedzenia tej strony po uruchomieniu procesu rejestracji.